Dlaczego Japonki robią sobie herbacianą kąpiel? Odpowiedź jest prosta! - Herbata Big-Active | Dopełnienie dobrych chwil

Publikacja:

Udostępnij
Zdrowie

Dlaczego Japonki robią sobie herbacianą kąpiel? Odpowiedź jest prosta!

Wyobraź sobie, że dopadło Cię zmęczenie i jedyne o czym marzysz to filiżanka ciepłej, relaksującej herbaty. Teraz wyobraź sobie, że filiżanka jest tak duża, że możesz spokojnie do niej wejść i zanurzyć się w aromatycznym wywarze z herbaty. Brzmi abstrakcyjnie? Nic bardziej mylnego…

osiagnij-sylewtke-short

Zarówno Japonki, jak i Koreanki dolewają napar herbaciany do wanny od lat, a jak wiadomo to właśnie one najbardziej słyną z zamiłowania do dbania o swój wygląd.

Co zatem może być tak niezwykłego w herbacianej kąpieli? Otóż odpowiedź jest bardzo prosta. Z jednej strony – zielona herbata zawiera wiele witamin i minerałów, które wpłyną zbawiennie na skórę – z drugiej – nie ma nic lepszego na zredukowanie stresu niż ciepła kąpiel. Dlaczego zatem, by tego nie połączyć? Aby przygotować tak relaksującą kąpiel wystarczy wlać napar z ulubionej zielonej herbaty do wody przygotowanej w wannie. Kąpiel powinna trwać około 20 minut, a po niej dobrze jest dodatkowo nawilżyć skórę.

Nie wiecie jaką herbatę do kąpieli wybrać? My polecamy te egzotyczne: z opuncją i mango, z papają i jagodami goji, bądź z malina i marakują. W tych aromatach jest coś energetyzującego, a jednocześnie ciepłego, nieoczywistego i kobiecego. A czy idealny rytuał pielęgnacyjny nie powinien właśnie tak pachnieć?

Herbata zielona z opuncją i mango 20tb

Herbata zielona papaja i jagody goji 20tb

Herbata zielona z maliną i marakują 20tb

Przeczytaj też

Zdrowie

Pięć kroków do dobrej formy

Początek roku czy zbliżające się lato to jedne z tych momentów, gdy najczęściej podejmujemy postanowienia związane z dbałością o formę i szczupłą sylwetkę. Oczywiście, wszelkie takie zamierzenia są godne docenienia!

Czytaj
Psychologia

Bez stresu, po prostu relax!

Stres, w mniejszym lub większym stopniu, dotyka każdej z nas. Do jego powstawania przyczynia się wiele bodźców i czynników, na których działanie jesteśmy „wystawione” każdego dnia. Konsekwencje długotrwałego stresu bywają

Czytaj