Herbata – najlepszy towarzysz jesiennych dni? - Herbata Big-Active | Dopełnienie dobrych chwil

Publikacja:

Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Psychologia

Herbata – najlepszy towarzysz jesiennych dni?

Za oknem jesień. Czas chłodniejszych poranków, a także zmian w przyrodzie i w naszym ogólnym samopoczuciu. Czujemy się zmęczeni, apatyczni, ospali, często dopada nas przeziębienie, męczy nieustanny katar i kaszel. I choć choroba ta nie jest na tyle poważna, by rezygnować z codziennego funkcjonowania, to potrafi być wyjątkowo nieprzyjemna i niekiedy ograniczająca.

Jak zatem walczyć z przeziębieniem? Niestety nie możemy podać gotowych rozwiązań, bo te w dużej mierze zależą od indywidualnych przypadków. To na czym warto się jednak skupić, to zdanie, które prawdopodobnie każdy z nas usłyszał niejeden raz – najczęściej z ust babci. O jakim zdaniu mowa?

– “Napij się herbaty, najlepiej z miodem lub imbirem”.

Przypominacie sobie to hasło? Starsze pokolenia wiedziały jak czerpać z natury to, co najlepsze. Wiedza ta częściowo odeszła w zapomnienie, na szczęście niezupełnie. To, co herbacie z pewnością można zawdzięczać to moc rozgrzewająca, która w przypadku przeziębień jest dla wielu osób rzeczą zbawienną. Dlaczego to takie ważne? Bez względu na to jaki produkt wybierzecie – jedno jest pewne – rozgrzewające jedzenie czy picie może przyczyniać się do podnoszenia temperatury ciała, a wychłodzony organizm potrzebuje ciepła, aby zapewnić sobie właściwe krążenie krwi i odzyskać energię.

Przeczytaj też

Psychologia

Herbata – najlepszy towarzysz jesiennych dni?

Za oknem jesień. Czas chłodniejszych poranków, a także zmian w przyrodzie i w naszym ogólnym samopoczuciu. Czujemy się zmęczeni, apatyczni, ospali, często dopada nas przeziębienie, męczy nieustanny katar i kaszel.

Czytaj
Zdrowie

Zielona herbata okiem dietetyka

Zielona herbata powinna stać się rytuałem w ciągu naszego dnia, dodatkiem do uzupełnienia codziennej diety. Eksperci wskazują na jej dobroczynne właściwości, a kto już raz rozsmakował się w zielonej herbacie,

Czytaj
Zdrowie

Pięć kroków do dobrej formy

Początek roku czy zbliżające się lato to jedne z tych momentów, gdy najczęściej podejmujemy postanowienia związane z dbałością o formę i szczupłą sylwetkę. Oczywiście, wszelkie takie zamierzenia są godne docenienia!

Czytaj