Dlaczego herbata i sport powinny iść w parze? - Herbata Big-Active | Dopełnienie dobrych chwil

Publikacja:

Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Sport

Dlaczego herbata i sport powinny iść w parze?

Kto z nas nie kocha herbaty? Mrożona, wypijana w letni dzień – zaspokaja pragnienie. Z kolei ciepła potrafi nas niesamowicie rozgrzać, szczególnie w zimowe wieczory. Herbata towarzyszy nam przez cały rok i ma wiele zalet.

green-tea--sport

Zazwyczaj kojarzona jest z momentem wytchnienia, chwilą przerwy w pracy, czy też napojem, który oferowany jest gościom.

Czy to jednak jedyne jej zastosowanie? Nie. Mało kto wie, że herbata to doskonały napój dla osób aktywnych fizycznie. Dlaczego? Po pierwsze: chłodzi. Tak, tak – nie pomyliliśmy się. To nie przypadek, że w ciepłych krajach arabskich gorącą, zieloną herbatę pije się nawet w pełnym słońcu. Herbata bardzo dobrze chłodzi zarówno podczas upalnych dni, jak i po aktywności fizycznej. Po drugie: pobudza, a na szczególną uwagę zasługuje tu herbata zielona. Zapytacie – dlaczego? Zawarta w niej teina jest bowiem herbacianym odpowiednikiem kofeiny.

Po trzecie: ma sporo do zaoferowania. Osoby regularnie ćwiczące powinny zwracać szczególną uwagę na to, aby systematycznie uzupełniać swoją dietę w witaminy, minerały oraz substancje, które zapewnią odpowiedni poziom energii. Niestety – nie każde płyny są w stanie to zapewnić. Herbata zielona jest natomiast bogata w cenne minerały oraz mikroelementy.

Herbata zielona z limonką i mandarynką 20tb

Herbata zielona z truskawką i graviolą 20tb

Herbata zielona z owocem pigwy 100g

Przeczytaj też

Psychologia

Bez stresu, po prostu relax!

Stres, w mniejszym lub większym stopniu, dotyka każdej z nas. Do jego powstawania przyczynia się wiele bodźców i czynników, na których działanie jesteśmy „wystawione” każdego dnia. Konsekwencje długotrwałego stresu bywają

Czytaj
Zdrowie

A cup of beautea

Coraz częściej patrzymy z zazdrością na Azjatki. Ich jasna cera oraz gładka skóra sprawiają, że na wiele lat zachowują młody wygląd. Jak to robią? Czas uchylić rąbka tajemnicy i podzielić

Czytaj