Dlaczego herbata i sport powinny iść w parze? - Herbata Big-Active | Dopełnienie dobrych chwil

Publikacja:

Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Sport

Dlaczego herbata i sport powinny iść w parze?

Kto z nas nie kocha herbaty? Mrożona, wypijana w letni dzień – zaspokaja pragnienie. Z kolei ciepła potrafi nas niesamowicie rozgrzać, szczególnie w zimowe wieczory. Herbata towarzyszy nam przez cały rok i ma wiele zalet.

green-tea--sport

Zazwyczaj kojarzona jest z momentem wytchnienia, chwilą przerwy w pracy, czy też napojem, który oferowany jest gościom.

Czy to jednak jedyne jej zastosowanie? Nie. Mało kto wie, że herbata to doskonały napój dla osób aktywnych fizycznie. Dlaczego? Po pierwsze: chłodzi. Tak, tak – nie pomyliliśmy się. To nie przypadek, że w ciepłych krajach arabskich gorącą, zieloną herbatę pije się nawet w pełnym słońcu. Herbata bardzo dobrze chłodzi zarówno podczas upalnych dni, jak i po aktywności fizycznej. Po drugie: pobudza, a na szczególną uwagę zasługuje tu herbata zielona. Zapytacie – dlaczego? Zawarta w niej teina jest bowiem herbacianym odpowiednikiem kofeiny.

Po trzecie: ma sporo do zaoferowania. Osoby regularnie ćwiczące powinny zwracać szczególną uwagę na to, aby systematycznie uzupełniać swoją dietę w witaminy, minerały oraz substancje, które zapewnią odpowiedni poziom energii. Niestety – nie każde płyny są w stanie to zapewnić. Herbata zielona jest natomiast bogata w cenne minerały oraz mikroelementy.

Herbata zielona z limonką i mandarynką 20tb

Herbata zielona z truskawką i graviolą 20tb

Herbata zielona z owocem pigwy 100g

Przeczytaj też

Zdrowie

Pięć kroków do dobrej formy

Początek roku czy zbliżające się lato to jedne z tych momentów, gdy najczęściej podejmujemy postanowienia związane z dbałością o formę i szczupłą sylwetkę. Oczywiście, wszelkie takie zamierzenia są godne docenienia!

Czytaj
Psychologia

Herbata – najlepszy towarzysz jesiennych dni?

Za oknem jesień. Czas chłodniejszych poranków, a także zmian w przyrodzie i w naszym ogólnym samopoczuciu. Czujemy się zmęczeni, apatyczni, ospali, często dopada nas przeziębienie, męczy nieustanny katar i kaszel.

Czytaj