A cup of beautea - Herbata Big-Active | Dopełnienie dobrych chwil

Publikacja:

Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Zdrowie

A cup of beautea

Coraz częściej patrzymy z zazdrością na Azjatki. Ich jasna cera oraz gładka skóra sprawiają, że na wiele lat zachowują młody wygląd. Jak to robią? Czas uchylić rąbka tajemnicy i podzielić się z Wami kilkoma sposobami.

Każdy z nas na pewno nie raz słyszał o zielonej herbacie i jej magicznych właściwościach. O jej wpływie na nasze dobre samopoczucie można by długo mówić. Warto jednak skupić się także na jej udziale w zachowaniu pięknej, zdrowej i młodej skóry. A sposobów na to jest kilka.
Pierwszą część z nich poznaliście w poprzednich artykułach. Dziś rozszerzamy nasze sposoby o kolejne triki, które z łatwością można przenieść z kuchni do łazienki. Oczywiście – osoby, które nie mają dość czasu, aby samodzielnie przygotowywać mieszanki, a następnie poświęcić czas na ich nakładanie i zmywanie, mogą zakupić gotowe produkty stworzone na bazie herbaty. Jednakże Ci, którzy wierzą przede wszystkim w moc natury, mogą takie kosmetyki wykonać własnoręcznie, w domu. Oto dwa sposoby na przygotowanie kosmetyków – jeden na twarz, drugi – na ciało.

Nawilżająca maseczka odżywcza na twarz

2 łyżki zmielonej, zielonej herbaty bez dodatków owoców łączymy z 2 łyżkami mleka i 2 łyżkami mąki. Dokładnie mieszamy do uzyskania gęstej konsystencji. Nakładamy na 20 minut i zmywamy letnią wodą. Taki zabieg pomoże ukoić podrażnienia i zaczerwienienia.

Złuszczający peeling do ciała

Zmielone liście zielonej herbaty należy połączyć z brązowym cukrem oraz miodem. Dokładnie wymieszać przygotowaną pastę, a jeśli jest za gęsta, można dodać kilka kropel oliwy z oliwek. Taki peeling nie tylko usunie martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia, ale pomoże ukoić podrażnienia oraz ujędrnić skórę.

Herbata zielona Pure Green 20tb

Herbata zielona Pure Green 100g

Przeczytaj też

Zdrowie

Zielona herbata okiem dietetyka

Zielona herbata powinna stać się rytuałem w ciągu naszego dnia, dodatkiem do uzupełnienia codziennej diety. Eksperci wskazują na jej dobroczynne właściwości, a kto już raz rozsmakował się w zielonej herbacie,

Czytaj