A cup of beautea - Herbata Big-Active | Dopełnienie dobrych chwil

Publikacja:

Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Zdrowie

A cup of beautea

Coraz częściej patrzymy z zazdrością na Azjatki. Ich jasna cera oraz gładka skóra sprawiają, że na wiele lat zachowują młody wygląd. Jak to robią? Czas uchylić rąbka tajemnicy i podzielić się z Wami kilkoma sposobami.

Każdy z nas na pewno nie raz słyszał o zielonej herbacie i jej magicznych właściwościach. O jej wpływie na nasze dobre samopoczucie można by długo mówić. Warto jednak skupić się także na jej udziale w zachowaniu pięknej, zdrowej i młodej skóry. A sposobów na to jest kilka.
Pierwszą część z nich poznaliście w poprzednich artykułach. Dziś rozszerzamy nasze sposoby o kolejne triki, które z łatwością można przenieść z kuchni do łazienki. Oczywiście – osoby, które nie mają dość czasu, aby samodzielnie przygotowywać mieszanki, a następnie poświęcić czas na ich nakładanie i zmywanie, mogą zakupić gotowe produkty stworzone na bazie herbaty. Jednakże Ci, którzy wierzą przede wszystkim w moc natury, mogą takie kosmetyki wykonać własnoręcznie, w domu. Oto dwa sposoby na przygotowanie kosmetyków – jeden na twarz, drugi – na ciało.

Nawilżająca maseczka odżywcza na twarz

2 łyżki zmielonej, zielonej herbaty bez dodatków owoców łączymy z 2 łyżkami mleka i 2 łyżkami mąki. Dokładnie mieszamy do uzyskania gęstej konsystencji. Nakładamy na 20 minut i zmywamy letnią wodą. Taki zabieg pomoże ukoić podrażnienia i zaczerwienienia.

Złuszczający peeling do ciała

Zmielone liście zielonej herbaty należy połączyć z brązowym cukrem oraz miodem. Dokładnie wymieszać przygotowaną pastę, a jeśli jest za gęsta, można dodać kilka kropel oliwy z oliwek. Taki peeling nie tylko usunie martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia, ale pomoże ukoić podrażnienia oraz ujędrnić skórę.

Herbata zielona Pure Green 20tb

Herbata zielona Pure Green 100g

Przeczytaj też

Zdrowie

Pięć kroków do dobrej formy

Początek roku czy zbliżające się lato to jedne z tych momentów, gdy najczęściej podejmujemy postanowienia związane z dbałością o formę i szczupłą sylwetkę. Oczywiście, wszelkie takie zamierzenia są godne docenienia!

Czytaj